شرکت مبل نادعلی
فروش و تعمــیرات

تعویض پارچه و رویه کوبی مبل

اگر شما مدت زیادی است که از مبل خود استفاده میکنید به احتمال زیاد شاهد خرابی هایی در قسمت های پارچه ای مبل هستید ؛ مانند افت کردن فوم کف یا دسته ها ، کثیفی پارچه ، پارگی و یا ساییدگی کف مبل . در صورتی که این وضعیت برای شما قابل تحمل نباشد ، خرید مبل جدید یا تعمیر مبل فعلی تنها گزینه های پیش رو است . به این نوع تعمیر رویه کوبی مبل گفته میشود . با ما همراه باشید تا نکاتی را در مورد رویه کوبی مبل، هزینه این تعمیرات و سایر نکات پیرامون آن با شما به اشتراک بگذاریم.

عناوین

شماره تماس خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود

دلایل نیاز به تعویض پارچه مبل و رویه کوبی مبل

مشتریان به دلایل متعددی برای تعویض پارچه و رویه کوبی مبل مراجعه می‌کنند. به طور مثال، ممکن است مشکلاتی مانند پارگی ، ساییدگی ، کثیفی ، شل شدن یا غیره برای پارچه به وجود بیاید. همچنین افت کیفیت فوم ، تغییر حالت کف و پشت و دسته ها ، کم شدن کیفیت فنر و به سر و صدا افتادن آنها همگی دلایل مناسبی برای رویه کوبی مبل محسوب میشوند.

تغییر دکوراسیون هم دلیل مناسبی برای تعویض پارچه ی مبل و مراجعه به رویه کوب هست .

معرفی تعمیرات رویه کوبی مبل

قبل از این که به سراغ توضیح جزئیات و نکات رویه کوبی مبل برویم، بهتر است ابتدا این نوع تعمیرات را به اختصار معرفی کنیم. رویه کوبی یعنی چسباندن فوم و اسفنج و پارچه و فنر و … به چوب به منظور استفاده ی راحت تر؛ و رویه کوب این وظیفه را بر عهده دارد .  تعمیرات رویه کوبی شامل چندین مرحله از جمله کندن پارچه فعلی،زیر سازی ، تعویض اسفنج و فوم و فنر در صورت نیاز، و پس از آن برش، دوخت و چسباندن پارچه جدید می‌شود.  در صورتی که رویه کوب از تبهر و تجربه ی کافی برخوردار نباشد ، علاوه بر ظاهر نا هماهنگ و نا زیبای مبل ( که اصطلاحا به آن کثیف گفته میشود ) باعث ناراحتی های فیزیکی برای مصرف کننده مانند کمر درد و … میشود. از این رو اگر برای سلامتی خود ارزش زیادی قائلید رویه کوبی مبل خود ویا تعمیر آن را به کارگاه های مورد اعتماد و معتبر بسپارید.

تعویض پارچه مبل چه مزایایی دارد؟

علاوه بر مزیت اقتصادی ، مبلمانی که دارای کلاف و اسکلت مقاومی هستند، با صرف هزینه معقولی، قابلیت تبدیل شدن به مبلمان نو و زیبا را دارند. علاوه بر این، زمانی که مبل قدیمی خودتان را بازسازی می‌کنید، از کیفیت محصول نهایی اطمینان دارید در حالی که در خرید یک مبلمان جدید، ممکن است جنس خوبی نصیبتان نشود. بنابراین، اگر مبلمان شما کهنه و رنگ و رو رفته شده، یا از ظاهر آن خسته شده‌اید و به کمی تغییر دکوراسیون نیاز دارید، بهتر است به سراغ تعمیرات مبل بروید. در تعمیرات مختلف مبلمان، امکان تعمیر رنگ مبل و از بین بردن لک‌ها و خراشیدگی‌ها، تعویض فوم و اسفنج و فنرکشی، ترمیم شکستگی پایه یا تعمیرات نجاری مبل و همچنین رویه کوبی و تعویض پارچه مبل وجود دارد. هزینه این تعمیرات، به خصوص در مورد مبلمان استیل، به میزان قابل توجهی کمتر از خرید مبلمان نو با کیفیت مشابه است. همچنین، در انجام تعمیرات مبلمان می‌توانید مبلی که کاملا متناسب با سلیقه شماست را طراحی کنید و از تعمیرکاران تحویل بگیرید.

انتخاب استاد کار و کارگاه مناسب برای رویه کوبی مبل

انتخاب استاد کار و کارگاه مناسب برای انواع تعمیرات از جمله رویه کوبی مبل دشوارترین بخش کار است. در صورتی که کارگاه مورد نظر معتبر نباشد، ممکن است با دریافت مبلغ زیاد از شما، کار بی‌کیفیتی را تحویل بدهد. علاوه بر این، مهارت و تجربه استاد کار اهمیت زیادی در خروجی کار دارد. به طور مثال، یک استاد کار ناشی ممکن است در زمان منگنه کردن و چسباندن پارچه به بدنه، با وارد کردن ضربه به کلاف و اسفنج‌ها، آسیب جدی به مبل شما وارد کند. همچنین، کشیدن نامناسب پارچه در حین رویه کشی، می‌تواند باعث شود که پارچه مبل شما پس از مدت کوتاهی شل شده و ظاهر مبل را مستهلک جلوه بدهد. به دلیل این که کیفیت رویه کوبی و متریال استفاده شده در مبل بعد از گذشت چند سال مشخص میشود ، شما میتوانید کارگاه های قابل اعتماد را از طریق دوستان و آشنایان خود بیابید و تعمیرات مبل خود را به آنها بسپارید. حتی اگر قیمت بالاتری از شما طلب کنند این اختلاف قیمت ممکن است به دلیل استفاده از جنس مرغوب تر  ، گذاشتن وقت بیشتر و یا اجرت دست بالاتر به دلیل تبهر بالا باشد .

فرآیند کلی که در رویه کوبی مبل باید انجام شود شامل چند گام اساسی است. در قدم اول، رویه کوب باید مبل قدیمی را باز کرده و پس از بررسی کلاف و بدنه، نظر خود را در مورد تعمیرات مورد نیاز اعلام کند. یک استاد کار منصف، در صورتی که متوجه شود کلاف مبل شما از کیفیت کافی برای این که چند سال بیشتر کار کند برخوردار نیست، این موضوع را با شما در میان می‌گذارد. پس از اعلام نظر رویه کوب، شما باید در مورد تعمیرات لازم تصمیم بگیرید. دقت کنید که تمامی تعمیرات از جمله، ترمیم شکستگی، رنگ کاری و تعویض فوم و اسفنج باید قبل از رویه کوبی انجام شوند. در گام بعدی، لازم است که شما پارچه مورد نظرتان را بر اساس متراژ اعلام شده توسط رویه کوب تهیه کنید و به استاد کار بسپارید. در گام نهایی، استاد کار برش و دوخت پارچه را برای رویه کوبی انجام می‌دهد.

برای انتخاب یک کارگاه مناسب، بهتر است سری به محل انجام تعمیرات بزنید و با مشاهده فرآیند رویه کوبی، در مورد عملکرد آن‌ها تصمیم بگیرید. اگر کارگاه اجازه بازدید به شما نداد، از آن‌ها درخواست نمونه کار کنید. به طور کلی، بهتر است برای انجام رویه کوبی مبل به مجموعه‌هایی که از اعتبار خوبی در میان مشتریان برخوردارند و قبلا تعریف آن‌ها را شنیده‌اید، مراجعه کنید.

هزینه و قیمت رویه کوبی مبل

هزینه تعویض پارچه مبل و قیمت رویه کوبی مبل به عوامل متعددی از جمله قیمت و متراژ پارچه ، مقدار جنس مورد استفاده ، سختی کار و زمان مورد نیاز برای انجام کار بستگی دارد. همینطور استاد کاران مختلف بنا بر میزان تجربه و تبهر خود دستمزد مختلفی را طلب میکنند . برای اطلاع از هزینه و مشاوره ی رایگان میتوانید عکس مبل خود را ارسال کنید .

نکاتی مهم در مورد رویه کوبی

  • برخی بر این باورند که با تهیه ی پارچه های گران قیمت به عمر مبل خود اضافه میکنند ؛ اما به دلیل محدود بودن عمر فوم و اسفنج عمدتا اینطور نیست .
  • انواع پارچه های مبلی مختلف اعم از چرم ، مخمل ، شانل ، ساتن و کوبلن و غیره هر کدام مناسب مصرف خاص و نوع مشخصی از مبلمان است و استفاده ی پارچه ی نا مناسب ممکن است اشکالاتی را به وجود بیاورد .    مثلا برای مبلی که بیشتر استفاده میشود به دلیل لکه پذیری بالای پارچه و شستشوی سخت ، بهتر است پارچه ی ساتن براق استفاده نشود .
  •  پارچه های ایرانی نسبت به گذشته علاوه بر بهبود کیفیت ، تراکم بالا و طرح های متنوع ، دارای قیمت مناسبی بوده و  اکثرا قابل اعتمادند .
  • شما میتوانید از هر فروشگاهی که مایلید پارچه را خریداری کنید اما قبل از نهایی کردن خرید ، حتما در مورد متراژ و جنس پارچه با رویه کوب مشورت کنید .
  • در مورد مواد اولیه و فوم و اسفنج مورد استفاده ، تفاوت قیمت جنس مرغوب و معمولی به گونه ای است که این اختلاف قیمت بسیار به صرفه است.  مثلا ممکن است با ده درصد پرداخت بیشتر طول عمر مبل خود را دوبرابر افزایش دهید .
  • عمدتا پارچه ی قبلی ، بعد از تعویض اسفنج قابل استفاده نیست.
  • در برخی موارد بعد از شکافتن مبل ، ایرادات مربوط به کلاف مبل خود را نشان داده و مبل نیاز به گذراندن مراحل تعمیرات نجاری پیدا میکند.
  • مهارت رویه کوب در اجرای کار علاوه بر نتیجه ی ظاهری ، در طولانی شدن عمر مبل تاثیر زیادی دارد.

انتخاب پارچه مناسب برای رویه کوبی مبل

مهم‌ترین بخش تعویض پارچه مبل که تعیین‌کننده ظاهر و کیفیت رویه کوبی و طول عمر مبل شما می‌باشد، انتخاب نوع پارچه است. اگر پارچه مناسب و با کیفیتی انتخاب کنید، علاوه بر این که ظاهر مبلمان شما زیبا و رضایت‌بخش خواهد بود، مبلمان تعمیر شده تا چندین سال بدون تغییر شکل و کهنه شدن، برای شما کار خواهند کرد. البته عوامل دیگری مانند نوع استفاده از مبل، شیوه نگهداری و کیفیت اولیه کلاف مبل نیز در دوام و عمر این اثاثیه موثر هستند، اما اگر قصد انجام رویه کوبی مبل را دارید، بهتر است بهترین و مناسب‌ترین پارچه ممکن را انتخاب کنید، تا نتیجه حاصل ارزش هزینه‌ای که می‌کنید را داشته باشد. انتخاب پارچه مناسب در حقیقت نوعی پیشگیری از هزینه‌های اضافی ناشی از رویه‌کوبی مجدد به شمار می‌رود.

انتخاب پارچه به عوامل زیادی از جمله نوع مبل ، میزان استفاده از مبل و محل قرارگیری آن بستگی دارد. به عنوان مثال پارچه ی مبل راحتی و مبل استیل با یکدیگر متفاوت است ؛ همینطور مبلی که به عنوان مبل روزمره استفاده میشود با مبل پذیرایی میهمان .

به دلیل طولانی شدن این مطلب ، برای اطلاع از انواع پارچه های مبلی و انتخاب بهترین گزینه پیشنهاد میکنیم مطلب معرفی انواع پارچه مبلی را مطالعه بفرمایید .

درخواست خدمات

با تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
فرم سرویس مبل نادعلی

شماره تماس

09124534123

عناوین اصلی

اشتراک گذاری از طریق