شرکت مبل نادعلی
فروش و تعمــیرات

تعمیر سرویس ناهار خوری

صندلی های ناهار خوری آشپزخانه با توجه به اینکه جزو وسایل دم دستی آشپزخانه به حساب می آید و بسیار زیاد استفاده میشود . این صندلی ها با توجه به سبک استفاده ی آن معمولا دارای طراحی ظریف و وزن کمی هستند . اما با وجود مقاومت بالای آن گاهی نیاز به تعمیر پیدا میکنند .

عناوین

شماره تماس خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود

آیا صندلی ناهارخوری قابل تعمیر است؟

صندلی ناهار خوری هم مانند تمام وسایل چوبی قابل تعمیر بوده و در صورت مشاهده ی خرابی ، مانند لقی ، رنگ پریدگی ، فرو رفتگی فوم و صدای اضافی بهتر است در جهت تعمیر و یا تعویض صندلی اقدام کنید.

دلیل لقی صندلی ناهارخوری چیست؟

صندلی های ناهار خوری به دلیل استفاده ی مداوم و روزمره بیشتر دچار لقی میشوند. همچنین در طراحی این نوع از صندلی ها به ظرافت و وزن آن اهمیت زیادی داده میشود. به همین خاطر معمولا  از ناحیه ی پایه پشت دچار لقی شده و گاها باعث  سر و صدای صندلی ناهار خوری میشود. البته در طراحی  این نوع از صندلی ها از تیرک های اضافی استفاده میشود که به مقاوم بودن صندلی های غذاخوری کمک شایانی میکند.

آیا میتوان  رنگ صندلی ناهار خوری را تغییر داد؟

همانند تمام وسایل چوبی ، صندلی های ناهارخوری هم قابلیت تعویض رنگ دارند و شما میتوانید با تعویض رنگ و پارچه ی صندلی ناهارخوری خود ظاهر تازه ای به آن بدهید . به دلیل هزینه ی نسبتا مناسب تعمیر صندلی ناهارخوری ، تعمیر صندلی جایگزین مناسبی نسبت به خرید آن به حساب می آید . اما در نظر داشته باشید که اگر صندلی غذاخوری شما از استحکام کافی برخوردار نباشد و از چوب مقاوم ومناسبی استفاده نشده باشد ، تعمیر آن ممکن است توجیه اقتصادی نداشته باشد.

توصیه ی ما این است در صورتی که قصد تعمیر و یا تعویض رنگ صندلی غذاخوری را دارید ، با مشاور امین خود در میان بگذارید و  قبل از تعمیر از استقامت آن مطمئن شوید .

آیا میتوان اندازه میز ناهارخوری را تغییر داد ؟

گاها مراجعاتی به مجموعه صورت میگیرد که خواستار تغییر سایز میز غذاخوری هستند.  میز ناهار خوری آشپزخانه معمولا در سایز های کوچک چهار نفره و شش نفره  ساخته میشوند . اما محدودیت ساخت نداشته و در هر اندازه ای که مورد نیاز مصرف کننده باشد قابل ساخت است . به همین دلیل ممکن است به دلایل مختلف مانند تغییر متراژ منزل دیگر جای کافی برای میز قبلی را نداشته باشیم که در این صورت تغییر سایز میز ناهار خوری گزینه ی مناسب تری نسبت به تعویض آن به حساب می آید.

تغییر سایز میز غذاخوری با برش دادن و کوتاه کردن قید های چوبی کناره ی میز و چسباندن مجدد آن انجام میشود.  البته در میز های شیشه ای تغییر اندازه ی میزهای شیشه ای آسان تر بوده و تنها شیشه ی میز کوچک تر میشود.

چه موقع به تعمیر نجاری صندلی ناهار خوری نیاز داریم؟

تعمیر سرویس ناهار خوری به دلیل تغییر رنگ و ایجاد تنوع دلیل مناسبی میتواند باشد.  همچنین صندلی های ناهارخوری معمولا در محیط آشپزخانه استفاده میشوند و بیشتر در معرض کثیف شدن پارچه و خیس شدن قرار دارند . به همین دلیل در صورت مشاهده ی تغییر رنگ چوب ، آسیب چوب و ترک خوردن و پوسته شدن رنگ ، مشاهده ی لک روی پارچه ، افت فوم و اسفنج و لقی صندلی توصیه میشود در جهت تعمیر صندلی غذاخوری اقدام کنید .

آیا تعمیر صندلی غذاخوری در منزل امکان پذیر است؟

در صورتی که ایراد صندلی یا میز ناهارخوری جزئی باشد میتوان از حمل و نقل آن به کارگاه جلوگیری کرد و در منزل کار تعمیرات را انجام داد . اما در صورتی که نیاز به تجهیزات و زمان بیشتری باشد ، باید تعمیرات ناهارخوری شما در کارگاه انجام شود .

معمولا تعمیرات سطحی از قبیل لکه گیری رنگ چوب یا برداشتن لک از پارچه را میتوان در منزل انجام داد اما تعویض رنگ و پارچه و گرفتن لقی ها را نمیتوان در منزل به راحتی تغییر داد .

رفع لقی و سر و صدای صندلی چگونه رفع میشود؟

همانطور که گفته شد دلیل سر و صدای صندلی ناهارخوری و لقی آن از اتصالات چوبی صندلی غذاخوری است . این اتصالات به مرور زمان و وارد آوردن فشار بیش از حد توان صندلی جا باز کرده و باعث لق شدن محل اتصال میشود .
مراحل رفع این لقی به این صورت است که ابتدا نجار بنا بر تشخیص خود ، اتصالات مورد نظر را شکافته و با مهارت و تجهیزات مورد نیاز و پس از رفع ایراد ، دوباره اتصالات را چسب زده و  با فشار گیره ی پیچ دستی در جای خود محکم میکند.

لطفا در نظر داشته باشید این عمل به ظاهر ساده بسیار تخصصی و دقیق بوده و در صورت عدم آشنایی به نجاری و نبود ابزار کافی اقدام به تعمیر لقی نکنید . زیرا ممکن است ناخواسته به صندلی یا میز خود آسیب وارد کرده و پروسه ی تعمیر را طولانی تر و یا پرهزینه تر کنید .

چگونه از سرویس ناهارخوری خود مراقبت کنیم؟

  • از قرار دادن ظروف داغ بر روی سطح میز خودداری کنیم. قرار دادن ظرف داغ بر روی میز میتواند به رنگ میز آسیب زده و باعث تغییر رنگ آن ناحیه شود .
  • اجتناب از خیس کردن میز و یا قرار دادن پارچه ی خیس بر روی میز . با وجود اینکه سطح چوب به وسیله ی رنگ و پلی استر پوشیده شده است، قرار دادن پارچه یا حوله ی خیس میتواند به رنگ آسیب زده و در صورت رطوبت بیش از حد باعث خیس خوردگی روکش چوب و یا ترک خوردن چوب شود .
  • زیر پایه ها خشک باشد . خیس شدن فرش یا سرامیک در زیر پایه های میز باعث پوسته شدن رنگ و ترک خوردن چوب در پایه ها شده و ظاهر خوبی به میز نمیدهد .
  • ترجیحا بجای پارچه از چرم مرغوب برای صندلی ها استفاده کنید . این عمل علاوه بر نظافت آسان تر و پاک کردن آسان لکه ها باعث افزایش طول عمر اسفنج شده و صندلی شما دیر تر به تعمیر نیاز پیدا میکند .
  • دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود. نور مستقیم خورشید میتواند روی رنگ ناهارخوری تاثیر گذاشته و گاها باعث رنگ پریدگی میز شود.
  • دور از لوازم گرمایشی قرار دهید . قرار دادن میز در مجاورت وسایل گرمایشی مانند بخاری و شوفاژ باعث ترک خوردگی و یا تابیدگی چوب شده و ممکن است باعث لق زدن صفحه بر روی میز شود.
  • هنگام استفاده از صندلی از تکیه دادن آن روی دو پایه ی عقبی اجتناب کنید . این کار باعث میشود که صندلی خیلی زود از اتصالات پشت دچار لقی شده و همچنین خطر شکستن ناگهانی چوب بسیار بالاست ؛ که در این صورت میتواند خطرناک باشد.

در صورت نیاز به تعمیرات سرویس غذاخوری با تلفن تماس درج شده تماس بگیرید و از مشاوره ی رایگان مبل نادعلی بهرمند شوید .

درخواست خدمات

با تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
فرم سرویس مبل نادعلی

شماره تماس

09124534123

عناوین اصلی

اشتراک گذاری از طریق