شرکت مبل نادعلی
فروش و تعمــیرات

تعمیر مبل

مبلمان جزء مهم‌ترین اثاثیه در محیط‌های مختلف از جمله خانه و محل کار به شمار می‌روند. با گسترش تنوع سلایق، هر روز مدل‌های جدیدی با کاربردها و کیفیت‌های متنوع در بازار تولید می‌شوند. اما با وجود این، به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه ی تعمیرات مبل نسبت به خریدن آن بسیاری از افراد تصمیم به تعمیر مبل میگیرند. ضمن این که به سادگی می‌توان ظاهر مبلمان استیل و راحتی را تغییر داد و مبل قدیمی را به مبل جدید تبدیل کرد. در این مطلب، به توضیحات کاملی در مورد تعمیرات مبل می‌پردازیم.

عناوین

شماره تماس خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود

تعمیرات مبلمان و همچنین اصلاحات  کلاف مبل بر اساس نوع آن‌ها، و متریال به کار رفته در آن‌ها شامل موارد مختلفی می‌شود و البته هزینه آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. در ادامه به توضیح کلی در مورد تعمیرات مبلمان راحتی، استیل و چرم می‌پردازیم.

تعمیر مبل راحتی

مبل راحتی، جزء پرکاربردترین انواع مبلمان است که به دلیل استفاده زیاد، خیلی زود دچار خرابی پارچه، یا شکستگی پایه و مواردی از این دست می‌شود. بسیاری از افراد پس از نقل مکان به محیطی جدید، ترجیح می‌دهند با تعویض پارچه ی مبل قدیمی، آن‌ها را با دکوراسیون جدید متناسب سازند. تعمیر مبل راحتی شامل موارد مختلفی از جمله ، تعمیر شکستگی پایه یا بدنه، تعویض روکش ، تعمیر دسته‌ها ، تعویض فوم و غیره می‌شود.

به دلیل استفاده ی کمتر از ظاهر چوبی در نمای مبل راحتی ، هزینه ی تعمیرات کلی این نوع مبلمان عمدتا مربوط به رویه کوبی میگردد ؛ که نسبت به تعمیرات کلی مبل استیل که شامل هزینه ی رنگ و رویه کوبی و نجاری است بسیار کمتر است . علاوه بر این، در صورتی که کلاف این مبلمان به صورت اصولی و با استفاده از متریال با کیفیت ساخته شود، به سادگی توسط تعمیر کار ماهر قابل تعمیر است. با استفاده از پارچه مرغوب، فنر و اسفنج مناسب در تعمیرات مبل راحتی، دوام و طول عمر آن افزایش خواهد یافت و برای سالیان طولانی قابل استفاده خواهد بود.

تعمیر مبل استیل

مبلمان استیل به دلیل منبت کاری ها و زیبایی و ظرافت ساخت شهرت دارند. به دلیل قیمت بالای این نوع مبلمان ، تعمیرات مبل استیل بسیار متداول است. تعویض فوم و پارچه ، تعمیر لقی صندلی ناهار خوری و تعویض رنگ به ترتیب جزو شایع ترین خرابی های مبل استیل به شمار میرود و شکستگی و دیگر انواع تعمیرات در درجات بعدی قرار میگیرد.

تعمیر مبل استیل

معمولا تعمیرات مبل در کارگاه انجام میشود ؛ اما مواردی همچون لکه گیری به سادگی داخل منزل قابل اجراست.

تعمیر مبل چرم

مبل‌های چرم معمولا عمر بیشتری دارند و کمتر از سایر انواع مبل‌ها به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند. استفاده از چرم باعث طولانی تر شدن عمر اسفنج و فوم شده زیرا به دلیل ممانعت از گردش هوا از اکسید شدن زود هنگام آن جلوگیری میکند.

در برخی موارد ممکن است قسمتی از روکش چرم مبل دچار پارگی یا سوختگی و یا پوسته شود. در این صورت، به منظور تعمیرات مبل چرم لازم است این قسمت با چرمی با رنگ مشابه جایگزین شود. در بعضی از مبلمان با چرم طبیعی ، مقداری چرم به عنوان نمونه در داخل مبل قرار داده میشود که در صورت چنین مواردی بتوان از آن استفاده کرد.

معرفی انواع تعمیرات مبل در تهران

انواع تعمیرات مبل شامل موارد زیر است:

رویه کوبی

درصورتی که مبلمان شما به دلیل استفاده زیاد فرسوده شده باشد، و فنر، تسمه‌ها یا اسفنج‌های موجود در مبل استیل یا راحتی نیاز به تعویض داشته باشند در این شرایط باید به سراغ رویه کوبی بروید. در فرآیند رویه کوبی مبل راحتی و استیل، پارچه‌های مبل به صورت کامل شکافته و جداسازی می‌شوند و پس از تعویض متریال لازم، پارچه جدیدی روی چارچوب و بدنه نصب می‌شود.

رویه کوبی مبل

چوب و کلاف

یکی از مهم‌ترین بخش‌های تعمیر مبلمان مربوط به چوب و کلاف است. کلاف یا همان اسکلت اصلی، اولین بخش مبلمان است که در کارگاه‌های نجاری ساخته می‌شود. کیفیت ساخت و متریال به کار رفته در کلاف تعیین کننده عمر و دوام مبل است. زمانی که کلاف مبل آسیب دیده و دچار شکستگی می‌شود، لازم است برای تعمیر مبل، ابتدا پارچه و رویه به طور کامل جدا شوند. این موضوع باعث شده که تعمیر کلاف به سخت‌ترین، زمان‌برترین و پرهزینه‌ترین نوع تعمیرات مبل در تهران تبدیل شود.

چوب و کلاف مبل

رنگ کاری

بر خلاف تصور بسیاری از افراد، در صورت آسیب دیدن بدنه چوبی مبلمان استیل یا راحتی، نیازی به تعویض و دور انداختن آن‌ها نیست و به سادگی می‌توان از رنگ کاری برای تعمیر مبل استفاده کرد. علاوه بر این، ممکن است پس از گذشت مدتی، رنگ مبلمان شما را خسته کند و یا به دنبال ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل خود باشید. در هر یک از این موارد، امکان تعویض رنگ مبل در کارگاه‌های تعمیرات مبل در تهران وجود دارد.

رنگ کاری مبل و تغیر رنگ

نکته بسیار مهم در مورد تعمیر مبل این است که میزان تجربه و مهارت تعمیر کار اهمیت زیادی در نتیجه فرآیند دارد. در صورتی که تعمیرات مبل در کارگاه‌های معتبر و توسط تعمیرکار مجرب انجام نشود، ممکن است به دلیل عدم دقت کافی ، ظاهر اصطلاحا کثیف و نامرتبی به مبل بدهد. ضمن این که، کیفیت پایین متریال استفاده شده پس از گذشت مدت کوتاهی نمایان می‌شود و خرابی مبل به شکل تغییر رنگ، بلند شدن رنگ، فرو رفتگی فوم و اسفنج ، لقی و غیره خود را نشان می‌دهد . بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم که برای انجام این نوع از تعمیرات مبل در تهران به سراغ مراکز معتبر بروید و در صورت نیاز، هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا نتیجه کار، برایتان مقبول و راضی‌کننده باشد.

در این مطلب به معرفی انواع تعمیر مبل و جزئیات تعمیر مبل‌های استیل، راحتی و چرم پرداختیم. شما میتوانید با مشاوره رایگان ما در مورد تعمیرات و سفارش مبل و سرویس خواب خود آگاه شده و در صورت تمایل انجام این کار را با بهترین کیفیت متریال و ساخت به مبل نادعلی بسپارید.

درخواست خدمات

با تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
فرم سرویس مبل نادعلی

شماره تماس

09124534123

عناوین اصلی

اشتراک گذاری از طریق