شرکت مبل نادعلی
فروش و تعمــیرات

تعمیر رنگ مبل

یکی از عواملی که باعث مراجعات زیاد مشتریان به تعمیرکار مبل و سرویس خواب میشود ، تعمیر و یا تعویض رنگ سرویس خواب و مبل هست که یا به منظور تعمیر و یا به منظور تغییر رنگ کلی و تنوع رنگ ، این درخواست صورت می گیرد.

منظور از سرویس خواب ، تخت خواب و متعلقات آن که شامل : تخت ، پاتختی ها (که معمولاً شامل دو عدد هست) ، فایل کشویی ، میز آرایش ، آینه و صندلی آرایش میباشد.

عناوین

شماره تماس خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود

ما در این مطلب شما را با انواع تعمیر رنگ سرویس خواب و مبل که به سه شیوه ی مختلف به صورت:

  • لکه گیری مبل و سرویس خواب
  • نوسازی رنگ مبل و سرویس خواب
  • تعویض رنگ کامل مبل و سرویس خواب

میباشد ، آشنا میکنیم و توضیحاتی را خدمت شما بزرگواران عزیز ارائه میکنیم که در صورتی که قصد انجام هر کدام از این موارد را دارید بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید.

البته میتوانید با فرستادن عکس مبل یا سرویس خواب خود از مشاوره ی تلفنی رایگان بهرمند شده و با راهنمایی کارشناس ، بهترین تصمیم را اتخاذ کنید .

. لکه گیری مبل و سرویس خواب

گاهی سرویس خوابی که داخل منزل داریم نیازی به تعویض رنگ ندارد ؛ ولی به علت اسباب کشی و یا هر علت دیگری ، قسمت هایی از رنگ دچار رنگ پریدگی شده که در این صورت بهترین و ارزانترین راه ، لکه گیری است.

لکه گیری اغلب داخل منزل انجام میشود و نیازی به حمل مبل یا وسیله ی چوبی به کارگاه نیست.

میتوانید لکه گیری را به متخصص بسپارید که به دقیق ترین شکل ممکن لکه گیری مبل یا سرویس خواب شما انجام شود ؛ ولی اگر کمی ذوق ، سلیقه ، دقت و حوصله به خرج بدهید میتوانید با رنگ هایی که ممکن است داخل منزل هم داشته باشید این کار را انجام دهید .

نحوه ی لکه گیری مبل و سرویس خواب در منزل چگونه است؟

معمولاً لوازم آرایشی گزینه مناسبی هستند و شما میتوانید با لاک های ناخن که داخل منزل دارید، رنگ نزدیک به رنگ مورد نیاز را بسازید و یا لاک همرنگ آن را تهیه کنید.

عمده ی سرویس خواب هایی که تولید میشود به رنگهای فندقی ،انواع سفید ، بژ ، طلایی و نقره ای هستند که خیلی راحت میتوانید لاک همرنگ آن را تهیه کنید.

همچنین سرویس خواب و مبل های رنگ فندقی را میتوانید با استفاده از مداد آرایشی ، که معمولا رنگ قهوه ای آن ها در هر خانه ای وجود دارد ، به راحتی لکه گیری کنید .

نوسازی و احیای رنگ مبل و سرویس خواب چگونه است؟

گاهی به دلیل خط و خش و آسیب زیادی  که به رنگ سرویس خواب و مبل وارد میشود ، لکه گیری کافی نیست و در صورتی که مایل به تعویض رنگ نباشیم، اصطلاحاً رنگ را احیا می کنیم .

هزینه ی نوسازی رنگ مبل چقدر است؟

در اکثر اوقات هزینه ی نوسازی بسیار کمتر از رنگ جدید هست . شما میتوانید برای اطلاع از قیمت نوسازی رنگ مبل ، عکس مبل خود را به ما ارسال کنید و از مشاوره ی رایگان ما بهرمند شوید.

امکان نوسازی رنگ در منزل وجود دارد؟

مراحل احیای رنگ باید حتماً در کارگاه و توسط متخصص رنگ کار به شکل دقیق انجام شود که برای انجام این کار، تجربه و تبهر زیادی لازم است.

به طور خلاصه نحوه احیای رنگ به این صورت است که : ابتدا لکه گیری انجام می‌شود تا نقاط آسیب دیده همانند با سایر قسمت ها شود؛ سپس مراحل زیر سازی شامل سنباده زنی و پرداخت کاری انجام می شود.  دلیل سمباده زدن در این مرحله ایجاد خراش بسیار ملایم بر روی رنگ قبلی بوده و اگر این مرحله انجام نشود، بعد ازاتمام رنگ احتمال پوسته پوسته شدن رنگ بسیار بالاست . سپس ماده ای به اسم سیلر و کیلر به تعداد دفعات لازم روی کار اسپری می شود و بعد از هر مرحله پاشش این مواد ،  سنباده کاری انجام می شود و در نهایت برای تثبیت رنگ از پلی استر یا پلی اورتان مناسب استفاده می‌شود.

  در عمل احیای رنگ به جهت حفظ اصالت رنگ ، تمامی مواد استفاده شده بی رنگ بوده و تاثیری در تیرگی و روشنی ندارد . اما براق شدن یا نشدن بستگی به نظر و سلیقه مشتری دارد که طبق آن انجام می شود.

آیا میتوان رنگ تخت یا سرویس خواب را به رنگ جدید تعویض کرد؟

گاهی اوقات یا به دلیل انتخاب نادرست رنگ و یا به جهت تغییر دکوراسیون ، تصمیم میگیریم رنگ سرویس خواب و مبل را تعویض کنیم. در این صورت به دو روش می شود این کار را انجام داد.

اولین روش وراحت ترین روش برای این کار به این صورت است که : مانند مراحل احیای رنگ ، ابتدا سنباده کاری و زیرسازی انجام میشود و قبل از مرحله ی نهایی که پلی استر است ، رنگ مورد نظر بر روی کار اسپری میشود.

این گزینه مناسب سرویس خواب هایی است که قرار است به یک رنگ پوششی تغییر تغییر رنگ داده شوند. یا سرویس خواب هایی که رنگ آنها پوششی نیست و موج نماست و قرار است به یک رنگ تیره تر تغییر رنگ داده شوند.

در این صورت نیازی نیست که رنگ قبلی کامل تراشیده شود و دوباره رنگ شود و می‌توان به رنگ دلخواه رسید.

اما در صورتی که رنگ سرویس خواب ما قهوه ای تیره یا رنگ پوششی (مثل طلایی، سفید و رنگ هایی که موج چوب در آنها دیده نمی‌شود) باشد و قصد تغییر رنگ به رنگ موج نما و روشن تری نسبت به رنگ تیره قبلی داشته باشیم ؛ در این صورت لازم است رنگ تمام قسمتها از روی کار تراشیده شود ، که روش های گوناگونی برای از بین بردن رنگ وجود دارد . معمولاً این روش رنگ کاری مبلمان نسبت به روش های دیگر پرهزینه تر بوده و باید مبلغ بیشتری را نسبت به رنگ کاری معمولی بپردازید؛ چراکه تراشیدن رنگ کهنه عملی بشدت زمان بر و پر زحمت محسوب می‌شود ؛ اما همچنان از خریدن سرویس خواب یا مبل جدید بسیار کم هزینه تر و مناسب تر است و می تواند چهره جدیدی را در عین حفظ اصالت برای شما به نمایش بگذارد.

در ادامه بایدها و نبایدهایی را در مورد نحوه نگهداری از مبل و سرویس خواب به شما خواهیم گفت

آیا میتوانیم برای براق شدن رنگ مبل یا سرویس خواب از روغن جلا استفاده کنیم ؟

رنگ ها نوعی ماده شیمیایی هستند که باید بنا بر دستورالعمل تولید کننده ، به مقدار مشخص با مواد مختلف ترکیب بشوند و سپس استفاده شوند . با توجه به موادی که درگذشته برای رنگ مبل و سرویس خواب استفاده میکردند ، روغن جلا بسیار استفاده میشد.  امروزه با توجه به استفاده از پلی استر در مرحله ی پایانی ، روغن جلا برای مبل مفید نبوده و ممکن است به رنگ مبل آسیب های جدی وارد کند و برای جبران آن مجبور به تراشیدن رنگ مبل یا سرویس خواب شده و باعث پر هزینه شدن تعمیرات خواهد شد .

برای تمیز کردن چوب مبل آیا میتوانیم از شوینده ها و یا تینر یا الکل استفاده کنیم ؟

لایه نهایی رنگ مبل که معمولاً از پلی استر یا کیلر استفاده میشود مقاوم ترین بخش از رنگ است ، که بیشتر برای محافظت از رنگ استفاده می شود . اما با این حال مواد شوینده قوی ، همچنین الکل و تینر که حلال رنگ هستند ،  می تواند پلی استر را از بین برده و به رنگ آسیب وارد کند.

مناسب ترین پارچه برای تمیز کردن مبل کدام است؟

 پارچه زبر و ضخیم و یا گونی بافت ممکن است خش های بسیار ریز بر روی رنگ ایجاد کند که باعث کدر شدن و مات شدن رنگ شده و طراوت و درخشندگی رنگ را از بین میبرد.

ایا میتوانیم چوب مبل را با آب شستشو دهیم ؟

 رنگ چوب و مبلمان به شدت در مقابل آب و رطوبت آسیب پذیر هستند . حتی در صورتی که از پارچه خیس برای تمیز کردن رنگ مبل استفاده شود ، به صورتی که اثرات قطره های آب ، روی رنگ برای مدتی باقی بماند ممکن است باعث سفیدک زدن رنگ شده و به رنگ آسیب وارد کند. در ضمن وارد کردن رطوبت به چوب احتمال ترک خوردگی و پوسته کردن رنگ را بالا میبرد.

آیا گرمای مستقیم و یا نور آفتاب برای مبل ها مضر است؟

تفاوت ناگهانی دما ، آفتاب شدید و همچنین دمای بالا موجب تابیدگی و ترک خوردن چوب میشود . صفحه های میز ها به دلیل ضخامت کم و ابعاد بزرگ در این مورد بیشتر اسیب پذیرند.

نحوه مراقبت و نگهداری از رنگ چوب و مبلمان چگونه است؟

برای تمیز کردن رنگ مبل، ابتدا لازم است که گرد و خاک مبل را با استفاده از یک پارچه نرم و نمدار بگیرید . دقت کنید که این پارچه به هیچ عنوان خیس نباشد و هنگام استفاده ، رد آب بر روی مبل ظاهر نشود . اگر مبل شما دارای منبت است می‌توانید از یک قلم مو هم کمک بگیرید و گرد و خاک نشسته شده در داخل منبت ها را با ضربات قلم مو بگیرید .

حالا شما یک تکه اسفنج نیاز دارید که مقدار چند قطره واکس چوب و یا در صورت در دسترس نبودن ، مقدار بسیار کم روغن پارافین را روی آن ریخته و مالش دهید تا سطح اسفنج چرب شود.  سپس با آن اسفنج مبل را تمیز کنید . همچنین برای مبل هایی که منبت دارند با قلم موی اغشته به واکس چوب این کار را انجام دهید .

  بهتر است برای نگهداری مبل و یا وسیله ی چوبی واکس چوب را تهیه کنید زیرا این واکس بر خلاف روغن پارافین علاوه بر خاصیت تمیز کاری مبل، به شفافیت رنگ مبل کمک کرده و همچنین از چرب شدن و کثیف شدن زود هنگام مبل جلوگیری میکند .

 

درخواست خدمات

با تکمیل فرم زیر، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
فرم سرویس مبل نادعلی

شماره تماس

09124534123

عناوین اصلی

اشتراک گذاری از طریق